OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 04.02.2018r.

W tym tygodniu obchodzimy:
- w poniedziałek wspomnienie św. Agaty, męczennicy. Na Mszy św. o godz. 18.00 błogosławić będziemy chleb ku czci św. Agaty.
- we wtorek wspomnienie Świętych męczenników Pawła Miki i towarzyszy
- w sobotę wspomnienie św. Scholastyki.
- w przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Chorego. W naszej Parafii odbędzie się udzielenie sakramentu chorych podczas specjalnego nabożeństwa o godz. 17.30. Serdecznie na to nabożeństwo zapraszamy chorych.

I. W tym tygodniu zapraszamy dzieci klas III na katechezę w środę na godz. 16.30. Natomiast młodzież, która w tym roku w czerwcu chciałaby przystąpić do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w piątek po Mszy św. wieczornej.


II. Biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski zwrócił się w specjalnym liście z prośbą o modlitwę za ofiary ostatnich wypadków w Lubinie i Legnicy. Proszę także Duszpasterzy i Wiernych, pisze biskup, o zwracanie uwagi na niepokojące sygnały mogące doprowadzić do podobnych sytuacji. Bądźmy czujni i wrażliwi, by w razie potrzeby nieść chrześcijańską pomoc tam, gdzie jest ona potrzebna i możliwa. Każda trudna i bolesna sytuacja, staje się też okazją i wołaniem i o pocieszenie płynące z orędzia Ewangelii.


III. Przygotowujemy się do obchodów 25 rocznicy odprawienia pierwszej Mszy świętej w naszej Parafii przez biskupa Tadeusza Rybaka 9 maja 1993 roku. Jednym z elementów tego przygotowania są prace związane z wybrukowaniem drogi prowadzącej do kościoła od wjazdu z ul. Żołnierskiej. Te prace chcielibyśmy jak najwcześniej rozpocząć.


IV. W tym tygodniu nabożeństwa do św. O. Pio będzie celebrowane we wtorek o godz. 17.30. Natomiast w czwartek będzie wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30. Na zakończenie adoracji zostaną odmówione modlitwy do św. Tadeusza Apostoła, naszego Patrona.


V. Kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałek i piątek od godz. 16.30 do 17.30. W ważnych sprawach można zgłaszać się codziennie po Mszach wieczornych.


VI. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą liturgię.


VII. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich. Można nabyć czasopismo „Nowe życie” a w nim znaleźć przepis na pączki S. Anieli.