OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

13.08.2017r.


I. W tym tygodniu obchodzimy:

 

 

- w poniedziałek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego

- we wtorek uroczystość Wniebowzięcia NMP zwane w tradycji ludowej Matki Bożej Zielnej. Msze święte będą celebrowane jak w niedziele, czyli o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. Na wszystkich Mszach świętych będzie obrzęd błogosławienia ziół.

- w środę wspomnienie dowolne św. Stefana Węgierskiego. Jest to patronalny dzień bp Stefana Cichego.

- w czwartek wspomnienie św. Jacka. Plan uroczystości odpustowej parafii św. Jacka w Legnicy wywieszony jest na tablicy ogłoszeń.

 

II. We wtorek odbędą się uroczystości odpustowe w dwóch parafiach naszego dekanatu: w Krotoszycach i Ulesiu. Zachęcamy do wzięcia udziału w tych uroczystościach.

 

III. Została zakupiona do naszego kościoła nowa figura Matki Najświętszej. Wszystkim fundatorom tej figury serdecznie dziękuję.

 

IV. Dzisiaj będzie celebrowane o godz. 17.30 nabożeństwo fatimskie z procesją światła. Będziemy modlić się w intencji rolników, aby mogli szczęśliwie zebrać płody ziemi. Na to nabożeństwo zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej.

 

V. Nabożeństwo do św. O. Pio będzie we wtorek o godz. 17.30. W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. Na zakończenie adoracji zostaną odmówione modlitwy do św. Tadeusza Apostoła.

 

VI. Kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałek i piątek od godz. 16.30 do 17.30. W ważnych sprawach można zgłaszać się codziennie po Mszach wieczornych.

 

VII. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą liturgię.

 

VIII. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich.

Parafii nabożeństwa wypominkowe, ale imiona zmarłych będziemy jeszcze wspominać w nabożeństwie do św. O. Pio i św. Tadeusza Apostoła. Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4