OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA II NIEDZIELĘ ADWENTU

 10.12.2017r.

I. W tym tygodniu obchodzimy:
- w środę wspomnienie św. Łucji. Jest to także rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Na Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy za naszą Ojczyznę
- w czwartek wspomnienie św. Jana od Krzyża

II. Dzisiejsza niedziela jest w naszej Ojczyźnie dniem modlitw za Kościół na Wschodzie. W dniu dzisiejszym we wszystkich parafiach jest zbiórka do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.


III. Od dzisiaj nasza Parafia powiększyła się o Osiedle w Lasku Złotoryjskim, czyli al. Zwycięstwa, ul. Boya-Żeleńskiego, Herberta, Brzechwy, Lechonia, Leśmiana, Makuszyńskiego, Miłosza, Orkana i Porazińskiej. W tym tygodniu przedstawiciele Rady Parafialnej dostarczą do rodzin na tym Osiedlu opłatki a także zaproszenie na rekolekcje i informacje o terminach wizyty duszpasterskiej na tym Osiedlu.


IV. Ofiary, które są składane za dostarczone opłatki przeznaczone są na działalność duszpasterską naszej Parafii a także opłaty za gaz i energię elektryczną kościoła i plebanii.


V. Serdecznie zapraszamy na roraty codziennie od poniedziałku do soboty na godz. 6.30. Po roratach zapraszamy na śniadanie do pomieszczeń w podziemiach naszego kościoła.


VI. Przedstawiciele firmy, która będzie szyła stroje liturgiczne dla dzieci, które przystąpią do I Komunii świętej przybędą w poniedziałek. Zapraszamy do Sali wielofunkcyjnej na godz. 17.00 chłopców a dziewczynki na godz. 17.30. Zostaną pobrane wymiary na te stroje a także zaliczki za ich uszycie.


VII. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje adwentowe w naszej Parafii. Program tych rekolekcji wywieszony jest na tablicy ogłoszeń a także dostarczony wraz z opłatkami. Nauki rekolekcyjne głosić będzie ks. Leonard Wilczyński, salezjanin duszpasterz akademicki z Parafii św. Michała Archanioła we Wrocławiu.


VIII. Nabożeństwo fatimskie będzie celebrowane w środę, 13 grudnia, o godz. 17.30. Nabożeństwo do św. O. Pio będzie we wtorek o godz. 17.30. Po nabożeństwie Msza św. w intencji Grupy Modlitwy O. Pio. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.30. Podczas adoracji będzie sprawowany Sakrament pokuty i pojednania a na zakończenie adoracji zostaną odmówione modlitwy do św. Tadeusza Apostoła.


IX. Kancelaria parafialna czynna będzie w tym tygodniu tylko w piątek od godz. 16.30 do 17.30. W ważnych sprawach można zgłaszać się codziennie po Mszach wieczornych.


X. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą liturgię.


XI. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich. Można też nabyć siwce caritas. Duża świeca kosztuje 12 zł a mała 6 zł. Ministranci przygotowali siano na stół wigilijny. Ofiary za siano są przeznaczone na działalność koła ministrantów w naszej Parafii. W przyszłą niedzielę będzie można nabyć świąteczne stroiki.